
Zonnepanelen op The Student Hotel
Energiecoöperatie Amsterdam Energie heeft 226 zonnepanelen gelegd op het dak van The Student Hotel, de voormalige drukkerij van Het Parool aan de Wibautstraat.
Het project werd gefinancierd door 31 omwonenden. Zij hebben geïnvesteerd in de panelen, á 330 euro per paneel. De deelnemers hebben zelf veelal geen geschikt dak, maar kunnen op deze manier toch investeren in zonne-energie.

Het project maakt gebruik van de Postcoderoosregeling (deze is vanaf 1 april 2021 vervangen door de Subsidieregeling Coöperatieve Energieopwekking SCE). Hiermee wordt de investering in 11 jaar terugverdiend. Amsterdam Energie least het dak van The Student Hotel voor 20 jaar. De laatste 9 jaar gaan de ‘investeerders’ dus verdienen.

Wil jij investeren in zonnepanelen?
Ook jij kunt voordeel halen uit de zon. Leg zonnepanelen op je dak of doe mee aan een groot zonnedak bij jou in de buurt. Gemeente Amsterdam helpt jou hier graag bij. De Duurzame Wegwijzer geeft een overzicht van de mogelijkheden.